Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

LISTA POLSKICH BLOGÓW Z JAPOŃSKIM AKCENTEMponiedziałek, 29 listopada 2021

*Litera-Tour*

Agnieszka Markiewicz


Blog powstał w roku 2008; z założenia miał być o literaturze ogólnie, w praktyce stał się zapisem fascynacji literaturą Dalekiego Wschodu. Najwięcej autorka pisze o Japonii – kraj ten i jego kultura interesują ją najbardziej. Na blogu, oprócz książek, omawiane są niekiedy filmy czy przedstawienia teatralne, komiksy, pojawiają się też wrażenia z festiwali kulturalnych i odniesienia do prasy.

325 widoków góry Fuji[POLECAMY]

JoyJuly


Od autora:21 - letnia coffee addict, studentka japo, potem długo, długo nic, kawiarnie, social, książki i gotowanie dla znajomych, a jakże. Kiedyś założę kawiarnię i życie będzie piękne, a póki co założyłam bloga (a życie nie jest piękne). Przez najbliższy rok siedzę sobie w Nihonie i nadaję relację.

Aiko Word

Aiko


Od autora:Bloggerka z nie za długim stażem, prowadząca już trzeci blog. Pierwszym był Ryssik, przeznaczony do prezentowania swoich plastycznych prac. Drugim z kolei, na krótko, był Aikoni. Blog głównie zajmujący się tematami dla otaku: recenzje a&m, kultura dalekiego wschodu.

Ame to umi

Miriel


Od autora: Blog o osobistej fascynacji Japonią, jej mieszkańcami, historią i kulturą, także tą współczesną. Piszę o kinie japońskim, visualowym rocku ( m.in. GACKT), kuchni azjatyckiej, japońskiej sztuce i o japońskich wydarzeniach organizowanych w Polsce - z punktu widzenia zaintrygowanego i zaciekawionego fana.

Batsugame.pl

Batsugame.pl


Od autora:Batsugame.pl to niezależny blog fanów załogi Gaki no Tsukai. Naszym celem jest dostarczanie miłośnikom tłumaczeń serii na polski język. Proces odbywa się wpierw z japońskiego na angielski, a następnie wkraczamy My. Ekipa Downtown i Cocorico przedstawiają sobą luz, konsekwencje i niekiedy współzawodnictwo, życzymy sobie, aby nowy design jak i zawartość strony odzwierciedlała się tym samym. Ya Arehende!

Bonsai-moja droga

Bartłomiej Olejnik


Od autora: Japońscy mistrzowie ogrodów twierdzą, że jeśli masz talent do bonsai, dziesięć lat może wystarczyć na decyzję o wyborze nauczyciela tej sztuki. Jedno życie wystarczy, żeby twoje drzewo umiało opowiedzieć swoją historię piękniej od ciebie...

Byłem Tu. Tony Halik.[POLECAMY]

Asia and Kondi


Across the world with Asia and Kondi. Blog podróżniczy.

Destination: Japan

Destination: Japan


Od autora: Relacja z naszej podróży, zorganizowanej w ramach projektu 'Destination: Japan'.

dziękuję za wypowiedź

MadameWu


Od autora: Mój blog jest o różnych sprawach - wesołych i wkurzających, pięknych i brzydkich. Piszę o podróżach, ludziach, jedzeniu, książkach itd. Jest też Japonia. A to wszystko - subiektywnie. Zapraszam i dziękuję za wypowiedź.

Edith na tropie

MerEdith


Chcecie przekonać się jak to jest na japońskim uniwersytecie? Zapraszamy na blog Edith na tropie. Jednak to nie wszystko, co nas czeka. Edith pisze przede wszystkim o Japonii. Zabiera nas na uliczki Tokyo, na Okinawe, Kyushu czy to japońskich chramów. Przekazuje nam również swoje wrażenia z pobytu w japońskim ryokanie, jak sama twierdzi gdyby nie klimatyzacja nie wiedziałaby który mamy wiek. Zobaczymy i poczytamy również o ślubie po japońsku. Japońskie potrawy i słodycze to temat rzeka na blogu Edith, co ważniejsze bogato zilustrowany zdjęciami. Autorka ma lekkie pióro, więc bloga czyta się bardzo przyjemnie.

Filifionka w Japonii

Filifionka


wkrótce...

Foki z Fukuoki

Milena Lenarciak


Od autora:Na naszym blogu z lekkim przymrużeniem oka opisujemy próby zaaklimatyzowania się w Japonii. Przedstawiamy też japońską kulturę, zwyczaje i codzienność z punktu widzenia osób, które wcześniej niewielki miały z nią kontakt.

Gaijin w Podróży

Gaijin w Podróży


Od autora: Blog podróżniczy na temat Japonii i tego co z Japonią związane. Od 2013 roku podróżuję regularnie do Japonii, a na blogu opisuję wszystko co wg mnie jest inspirujące, ciekawe i warte zobaczenia w tym kraju. Dziś wiele osób podchodzi z dystansem do określenia Gaijin. Nie ma ono tak negatywnego wydźwięku, jak jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Zwłaszcza w czasach, kiedy tak wiele mówi się o tolerancji, a mnóstwo krajów jest zlepkiem różnych kultur i narodowości. Rozwinięta technologicznie Japonia, chyba nie przywykła jeszcze do wielokulturowości. A może dzięki temu ten kraj nadal zachwyca tradycją i kulturą kultywowaną od wieków?

Hayashi Okiya

Hayashi Okiya


wkrótce...

Japan-Freak

Jakub Staszkowian


Od autora: Na blogu będę umieszczał artykuły bardzo różnego typu, elementem wspólnym będzie zawsze Japonia.

Japonia - Michiru Blog

Natalia Kitamura


Od autora: Cokolwiek wymyślił człowiek jest to w Japonii.... Jeśli czegoś nie ma w Japonii, nie ma tego nigdzie...

Japonia moim okiem

Ola


Od autora: Tak więc: nazywam się Ola, pochodzę z Gdańska. Japonią interesuję się już od ponad dwóch lat, ale moja przygoda z Mangą i Anime rozpoczęła się już dużo wcześniej. Było to może jak miałam 7 lat. razem ze starszą o dwa lata koleżanką rysowałyśmy postacie mangowe znalezione w internecie i oglądałyśmy ,, Naruto ", który emitowany był na jetix bodajże. Jednak w kulturę Japonii zagłębiłam się dopiero niedawno.

Japonia na bakier[POLECAMY]

Ayasugi


Od autora: "Piszę o moim kraju, czyli o Japonii, o różnicach kulturowych między nami, o języku japońskim itp. O tym, co przychodzi mi do głowy. Najczęściej zwyczajne, nieistotne i istotne ciekawostki."

Japonia oczami fana

Paweł „MrJedi” Musiałowski


Od autora: "JAPONIA OCZAMI FANA to projekt multimedialny, składający się z setek filmów, artykułów oraz pierwszej z serii książek pod tym samym tytułem. Projekt JOF ukazuje dzisiejszą Japonię, oglądaną przez pryzmat współczesnych zjawisk popkulturowych, lecz nie ogranicza się tylko do nich. Jego twórcą jest znany propagator japońskiej popkultury i kultury, dziennikarz, pisarz i podróżnik, Paweł Musiałowski, twórca popularnych magazynów oraz innych znanych projektów medialnych, związanych z Krajem Kwitnącej Wiśni."

Japonia pełną chochlą!

Katarzyna Warzecha (chochlyn)


Od autora: "Japonia pełną chochlą to zapis moich poszukiwań, drążeń, dążeń, marzeń spełnionych i tych w kolejce - wszystko związane z Japonią. Zapraszam tych, którym Japonia też nie daje spać :)"

JaponiaBliżej.[POLECAMY]

Magdalena Słowik


Od autora: "Blog o Japonii. Subiektywnie."

JaponiaBliżejBento[POLECAMY]

Magdalena Słowik


Od autora: "Bentujemy. Subiektywnie."

Japończyk Gotuje

Kohei Yagi


Od Autora: Having the Japanese taste in Poland is still so hard. The page will show up where can I get the stuff and how to make the Asian taste. Nie tylko sushi!!!!

Japońska Kuchnia Karoliny

Karolina


Od autora: "Japońska Kuchnia Karoliny to blog w całości poświęcony japońskiej kuchni. Mnóstwo przepisów i informacji na temat kultury kulinarnej Japonii w jednym miejscu."

Japońskie inspiracje

Mariusz Gosławski


Blog prezentujący twórczość artysty malarstwa tuszowego, Mariusza Gosławskiego.

Jugyouchuu

Niltinco


Od autora:O tym co dzieje się w trakcie zajęć z japońskiego.

Już niebiedny student w Kioto

Przemysław Ślozowski


Od autora: "Dlaczego Japonia? To pytanie jest już męczące i odpowiadam zwykłym japońskim なんとなく. Może kiedyś się przekonam do konkretnej odpowiedzi. Moja droga do Japonii była dosyć długa i męcząca, ale czego się nie robi w imię marzeń. Po pierwszym razie w Kioto, wiedziałem, że muszę tutaj wrócić na dłużej. Tak też się stało. Wszystko co tutaj się znajdzie będzie moją subiektywną oceną zdarzeń jakie napotkam. Zawsze chętnie służę radą i pomocą."

Katahira 2-1-1

Adam Wawro


Od autora: Jestem chemikiem. Ba, nawet chemikiem organikiem! Mieszkam w Japonii, w mieście Sendai, po sąsiedzku z Fukushimą. Robię doktorat na Uniwersytecie Tohoku, w laboratorium, które z prostych reagentów, przy pomocy prostych reakcji otrzymuje stosunkowo proste związki chemiczne o niezwykle interesujących właściwościach. Chciałbym kiedyś usłyszeć po swoim wystąpieniu konferencyjnym: “Thank you, Adam, that was a pretty good piece of science”.

Kiyora

Agata Koszołko i Martyna Adamska


Od autora: Kiyora to "ideał piękna" i blog poświęcony kosmetykom z Azji, pielęgnacji ciała, a w szczególności zdrowej, pięknej cerze. Piszemy o azjatyckich sekretach dbania o urodę i testujemy dla Was kosmetyki. Na szczęście Polki nie są już ograniczone do europejskich i amerykańskich marek kosmetyków, bo w zasięgu są też często znacznie lepsze kosmetyki z Azji!

Kobiety Polskiego Kendo

Natalia Maj


Od autora: Autorką bloga jest Natalia Maj, Kendoczka z Warszawy, 4 dan. Dwukrotna Mistrzyni Polski i medalistka Mistrzostw Europy i zawodów międzynarodowych. Od ponad 10 lat oddaje się pasji i stylowi życia jakim jest Kendo.

Kocham Japonię

Dorota


Od autora: "KochamJaponię.pl to miejsce dla wszystkich, którzy podobnie jak my kochają Japonię! Jeżeli planujesz podróż do Kraju Wschodzącego Słońca to znajdziesz tutaj mnóstwo porad i przydatnych informacji. "

Kocie podróże

Miauchaś


Od autora: O podróży do Japonii marzyłem od wielu, wielu lat. Wreszcie taki wyjazd udało mi się zorganizować w maju 2016 roku. Jeszcze zanim odkryłem w sobie Kociego Podróżnika, Kraj Kwitnącej Wiśni mnie fascynował. No i koty. Wiadomo, przecież to Kocia Podróż. A Japonia jest rajem dla każdego kociarza. Koty "atakują" nas ze wszystkich stron.

Kuchniokracja[POLECAMY]

Magdalena Tomaszewska-Bolałek


Od autora: "Kuchniokracja to blog prowadzony przez Magdalenę Tomaszewską-Bolałek – japonista, dziennikarkę, badaczkę kultury żywieniowej, autorkę książek: "Tradycje kulinarne Japonii", "Zwierzęta zodiaku w kulturze Japonii" oraz "Japońskie słodycze". Na blogu można znaleźć autorskie przepisy (dania kuchni z różnych stron świata), felietony, teksty o historii kuchni, a także wpisy o kulturach azjatyckich."

Kącik Otaku

Elżbieta "Ayumi" Okniańska


Od autora: "Kącik Otaku to blog dotyczący szeroko rozumianego tematu Japonii. Znajdują się na nim zarówno artykuły o kulturze, historii, obyczajach, świętach, mitologii i wierzeniach, a także sporo recenzji anime. Każdy znajdzie coś dla siebie. Teksty są pisane prostym językiem, który na pewno będzie zrozumiały dla czytelników. Artykuły są napisane rzetelnie i są wiarygodne - pisząc je korzystałam z wielu źródeł książkowych, nie tylko w języku polskim."

Lost in translation

Harō Kiti


Od autora: W Japonii znalazła się wskutek różnych nieprzewidzianych zbiegów okoliczności. Miała robić badania naukowe nad “zanikiem odpowiedzialności społecznej japońskich przedsiębiorstw”. Okazało się, że Japonia jest jeszcze bardziej egzotyczna niż przedmiot tych badań, a w zrozumieniu japońskiej mentalności i kultury nie pomoże z pewnością żaden tytuł naukowy…

Love Traveling

Izabela Krawczyk


Od autora: Zakochana w podróżach, państwach i narodach bieszczadzka dziewczyna, która postanowiła pewnego dnia zamienić marzenia o odległych krainach na konkretne plany, a teraz po prostu sukcesywnie je realizuje. Perfekcjonistka. Pracoholik zgłębiający na co dzień sprawy bezpieczeństwa międzynarodowego. Wolontariusz tęskniący każdego dnia za Afryką. Przy okazji muzyk, etnograf-pasjonat i Japonofil.

MaryCooking

Marysia


Od autora:Nazywam się Marysia i bardzo lubię jeść. Od kilku lat lubię też gotować. Okazało się, że inni lubią z kolei jeść to, co ugotowałam. I o tym jest ten blog. Piszę o Japonii - moim ulubionym kraju z najlepszym i najzdrowszym jedzeniem na świecie. O słodyczach, bo one wychodzą mi chyba najlepiej. O czasie, którego często brakuje w kuchni, ale dzięki temu wpadają do głowy świetne pomysły i niebanalne rozwiązania.

Marzę o Japonii

Marzę o Japonii


Od autora: Nie mam doświadczenia w pisaniu blogów. Nie jestem studentką lingwistyki ani filologii żadnego rodzaju. W życiu nie przyjęliby mnie na japonistykę z moimi ocenami, a z tego co słyszałam, nawet by mi się tam nie podobało... Nigdy nie byłam w Japonii, osobiście nie poznałam ani jednego Japończyka czy też Japonki. Aż do gimnazjum nic nie wiedziałam o Japonii (oprócz tego, że istnieje i że brała udział w wojnach światowych - ach! Dzięki ci szkoło za 6 lat lekcji historii). W takim razie, po co tu jestem?

MATSUMI

Matsumi


Od autora: nie samą Japonią człowiek żyje...

Matsumi - japońskie dygresje

Matsumi


wkrótce...

Neighbour Totoro

Totoro


wkrótce...

Oczami japonisty

Krzysztof Wojciech Olszewski


od autora:Autor jest wykładowcą na krakowskiej japonistyce i anglistyce na UŚ w Sosnowcu, lektorem języka japońskiego z ponad 10-letnim stażem. Uważa japoński za jeden z najciekawszych języków świata. Uczy japońskiego na każdym kroku, potrzebuje tego do życia bardziej, niż oddychania. Zakochany w kanji, widzi znaki wszędzie wokół siebie - w kluczu lecących ptaków, w chmurach na niebie :) Dzień, w którym nie będzie można już nikogo uczyć japońskiego, będzie jego prywatnym końcem świata. W tym blogu pragnie pokazać, jak można się ciekawie, niebanalnie, w nowatorski sposób uczyć tego pięknego języka. Również pragnie wyjaśniać zawiłości japońszczyzny, aby wszyscy uczący się - poprzez lepszą znajomość języka - zbliżyli się do zrozumienia duszy Japończyka.

ORIENTuj się!

Pani Sha


Od autora: Absolwentka japonistyki I stopnia ze szczęśliwie obronionym licencjatem i stypendystka na Uniwersytecie w Nagoi, a co za tym idzie – debiutantka w roli zagranicznej turystki.

Osaka up?[POLECAMY]

Julian Marcinów


Od autora: "O czym mam zamiar pisać na blogu? O różnych rzeczach. Znajdą się tu praktyczne informacje dla osób zainteresowanych wyjazdem do Japonii, w szczególności na "Zwiedzaj i Pracuj". Znajdą się drobne relacje i opisy małych rzeczy, którymi z jakiegoś powodu będę się chciał podzielić."

osowiala-sowa

Rymika Myślicka


wkrótce...

Otaku Fantasie

Heartie Yashi


Od autora: "Blog nie tylko o anime i mandze, ale również o kulturze japońskiej, "przeżyciach" autorki, ciekawostkach związanych z krajem kwitnącej wiśni, oraz o czym Fantazja Otaku zapragnie napisać."

Pan Optykon

Dawid Głownia


...

Piąty Smak

Piąty Smak


wkrótce...

Podróże Japonia

PodróżeJaponia


Od autora: Nigdy nie byłam zakręcona na punkcie Japonii. Ale życie jest na tyle nieobliczalne, że nie przewidziałam pewnych wypadków. Teraz mam możliwość poznawać ten kraj japońskimi oczami.

Przedsięweź

Karol Dębkowski


wkrótce

Półka z kulturą[POLECAMY]

Jarosław Drożdżewski


Od autora: "Nie jest to blog tylko i wyłącznie o Japonii choć zajmuje ona w sercu autora bardzo ważne miejsce. Jak sama nazwa wskazuje, tematyka jest szeroka, dlatego poza wieściami z Japonii, możecie poszerzyć swoją wiedzę również o sztuce komiksowej z całego świata, dowiecie się o tym co warto przeczytać i jak przeczytać. Być może ktoś z Was przekona się do e-czytania, tak jak i autor. Jeśli więc kochasz Japonię, a przy tym jesteś otwarty/a na inne aspekty kultury, “Półka z kulturą” jest właśnie dla Ciebie. Zapraszam."

Refleksyjny Lunatyk

Magdalena Hoczyk


Od autora: Blog o Japonii widzianej z polskiej - nieco ironicznej i niecodziennej - perspektywy. Jeśli lubisz czytać lekkie, nietypowe teksty i jednocześnie chcesz dowiedzieć się czegoś nowego, to możesz mieć pewność, że znajdziesz tu coś dla siebie! Anime, dobry film i kultura - wszystko w jednym miejscu."

Rowerowa tułaczka po Japonii

Grzegorz Kurzejamski


Od autora: Relacja wideo z pewnej rowerowej podróży po centralnej Japonii. Dwójka przyjaciół, rowery, namioty i bukłaki pełne zielonej herbaty.

Serce Japonii[POLECAMY]

Mononoke


Od autora: "和心 to określenie może mieć dwa znaczenia. Pierwszym jest "dusza/serce Japonii", drugim natomiast "spokój ducha". Mam nadzieję, że i jedno, i drugie uda mi się Wam przekazać :)"

Spostrzeżenia okinawskie

SuperJosQ


Od autora:O ucieczce od polskiej rzeczywistości, upale, jedzeniu i życiu na Okinawie - stolicy karate, pana Miyagi, Hatori Hanzo, kolebce Królestwa Riukiu, raf koralowych, rajskich plaż i ulubionej bazie żołnierzy amerykańskich.

Sushi monogatari - opowieść o sushi[POLECAMY]

Jason


Od autora: Jestem umiarkowanym tradycjonalistą. Jeśli wiele mądrzejszych ode mnie osób myślało nad czymś przez długie lata, to może warto się zapoznać z tym, co stworzyli? Na pewno jest to prawdziwe w stosunku do sushi. Mimo tylu nowych form i składników, cała ta sztuka opiera się na tych samych, tradycyjnych podstawach co dziesiątki lat temu. I właśnie to staram się poznać i przybliżyć na łamach bloga, razem z całą towarzyszącą temu kulturową otoczką.

Szamanka w Japonii[POLECAMY]

Szamanka


Od autorki: "Z małej miejscowości w Kansai, godzinę drogi od Kyoto. O tym jak pracuje się w małej japońskiej firmie i spędza czas po pracy ćwicząc zakładanie kimona, tańcząc yosakoi i grając na koto. O śniegu, kwitnących wiśniach, palącym słońcu i czerwonych liściach klonów. O miłości i nienawiści do Japonii. O tym co dziwne i zaskakujące. Zapraszam do mojego świata."

Szukając końca świata[POLECAMY]

Anna Zachariasiewicz


Od autora: Blog o Japonii, relacje z podróży, porady praktyczne oraz inne ciekawe informacje o Japonii od strony turystycznej

Słowa eremity

Krzysztof Wojciech Olszewski


Od autora:Słowa eremity - blog o Japonii, Birmie, Kambodży i nie tylko. Odważne, nierzadko mające cierpki smak teksty o kulturach Azji pd.-wsch. W poszukiwaniu piękna. Również o nauce języka japońskiego.

Taste Your Life[POLECAMY]

Olga Podsiadło


Od autora: Blog kulinarny z przepisami na desery i dania. Jedna z autorek przebywa na stypendium w Japonii i dzieli się kulinarnymi wrażeniami z tegoż kraju.

Tańczące kimona

Tańczące kimona


Blog o ciekawostkach związanych z Japonią

Tokyo pongi[POLECAMY]

Maika i Pong


Od autora: Blog o Japonii i życiu w Tokio. Porady dotyczące planowania podróży do Japonii, opis zwyczajów, kuchnia i ciekawostki.

Tokyo Survival

Auspicjusz


Od autora: Kanał poświęcony życiu w Japonii. Filmy z serii Tokyo Survival są wypuszczane co PIĄTEK, a w tygodniu mogą pojawić się krótkie filmy odnośnie jedzenia i innych ciekawych rzeczy jak festiwale itp.

Type B Negative no Wonderland

Asia `Ankh` Kaniewska


Od autora: Można by pomyśleć, ze cztery lata japonistyki przygotują cię na roczny pobyt w Kraju Kwitnącej Wiśni. A gdzie tam! Jedyne, czego można być pewnym, to nieustannych niespodzianek, masy przygód i nowych wrażeń. Zapiski z życia stypendystki Uniwersytetu Tsukuba świadczą o tym najlepiej.

Ulica Japonskiej Wisni

wildrose661


wkrótce...

Upajam się Japonią

Upajam się Japonią


Wkrótce

W krainie tajfunów[POLECAMY]

Karolina


Od autora:Blog o Japonii, poznawaniu jej zakątków i o próbach jej zrozumienia. I trochę o tym jak to jest być Polką, na co dzień studiującą o Azji Wschodniej w Anglii, a obecnie mieszkającą sama w największej metropolii świata – Tokio.

W poszukiwaniu Komachi

Komachi


Od autora:Kontynuując tradycję wielu stypendystów i ja zakładam bloga. 14 miesięcy w Tokio przede mną, czyli dużo przygód, przemyśleń i ataków szoku kulturowego.

Wakai-Team

Skromna grupa osób z wielkimi chęciami


wkrótce...

Washi no hashi

Janusz Kosik


Od autora: Na i mię mi Janusz, jestem instruktorem Karate, Sylwia, moja żona jest japonistką i zajmuje się organizacją przyjazdów do Polski turystów z Japonii. Nasz blog opisuje nasze podróże po Japonii i trochę po Polsce. Chcemy przedstawić to, co nas dziwi i zaskakuje w Japonii, oraz to, co zwiedziliśmy i uważamy, że warto by zwiedzili inni.

We czworo przez świat

Anna Jassem


Od autora: Będziemy tu opisywać nasze wojaże z Ignasiem (ur. w 2010) i Jasinkiem (2014), a przede wszystkim codzienne życie w Japonii, do której przeprowadziliśmy się na kolejne 4 lata we wrześniu 2015.

Wiewiórka w kolorze indygo

Airis


Od autora: Co dziwi, co szokuje, a co zachwyca - odpryski Japonii złapane podczas rocznego stypendium w Kumamoto, prowincjonalnym, siedmiuset tysięcznym miasteczku w samym centrum Kiusiu. Japońskie absurdy, gaijińskie szarże i czarka zielonej herbaty w przerwie. Zapraszam!

Zacne Podróże Kristoffa Kristofersona

Kristoff Kristoferson


Od autora: Zapraszam do przeglądania mojej bezpruderyjnie skromnej dokumentacji mych poczynań i obserwacji w Japonii. Przeprowadziłem się tutaj pod koniec marca 2013 roku z zamiarem nauczenia się języka. Co z tego wyjdzie? Zobaczcie sami!

Zielonoherbaciana[POLECAMY]

Santa Evita


Od autora: A o czym będzie? Pewnie sporo o Japonii, bo moje życie jest silnie z tym krajem związane. Może to właśnie dobrze, że zabieram się za pisanie dopiero teraz, kiedy już zdążyłam pomieszkać czas pewien w tym pięknym kraju i doświadczyć na własnej skórze wielu z tych „japońskich dziwactw”, którymi zalany jest internet. Ale będzie nie tylko o Japonii i nie tylko o dziwactwach; toż to by było strasznie monotonne!

Znakownia

Agnieszka Nowacka


Od autora: "ZNAKOWNIA to miejsce moich rozważań dotyczących znaków Hanów. W tej starożytnej formie zapisu szukam odpowiedzi na nurtujące mnie pytania, staram się przybliżać większemu gronu odbiorców tajemnice i mądrość ludzi, którzy ją tworzyli. W swoich rozważaniach nie opieram się tylko na zastanych teoriach bądź informacjach słownikowych, ale przede wszystkim zestawiam znaki z naturą rzeczy, konsultuję się ze specjalistami z dziedziny zdrowia, psychologii, medycyny. Znaki są moją pasją i przewodnikiem. Moją drogą."

NAJPOPULARNIEJSZE BLOGI

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy