Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

Kultura BUNKASAI – JESIENNY FESTIWAL SZTUK JAPOŃSKICH

Logo festiwalu; źródło: strona festiwalu na Facebooku

Warszawa, PROM Kultury Saska Kępa, ul. Brukselska 23

Data wydarzenia: 25.11.2017
Opracowali: Beata Pytlarz, Agnieszka Januszczak

Zapraszamy na wydarzenie inspirowane festiwalem popularnym w Kraju Kwitnącej Wiśni i z przyjemnością informujemy o objęciu imprezy patronatem medialnym naszego dziennika.

Słowo bunkasai w języku japońskim oznacza „szkolny festiwal”, „festiwal kultury” lub „festiwal artystyczny”. Jest to wydarzenie organizowane w okresie jesiennym w szkołach średnich oraz wyższych. Jego celem jest między innymi rozwijanie przedsiębiorczości u uczniów i studentów, którzy na tę okazję przygotowują stoiska sklepowe, kawiarnie i inne atrakcje mające uczyć prowadzenia działalności gospodarczej.

25 listopada 2017 r. będzie można wziąć udział w wydarzeniu wzorowanym na japońskim bunkasai.

W programie można znaleźć: wykłady (np. na temat słodyczy wagashi, czy japońskiego designu), warsztaty (m.in. gier japońskich czy rysowania mangi), pokazy (w tym tańca yosakoi) i wystawy pozwalające poznać kulturę i tradycję Kraju Kwitnącej Wiśni. Wśród atrakcji pojawią się także: projekcje filmów (np. „Darsk Side”, w reżyserii Eri Mizutani), koncerty (np. japońskiej muzyki tradycyjnej i filmowej) oraz stoiska sklepowe i gastronomiczne.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 12:00.

Zobacz grafikę w większym rozmiarze
Program wydarzenia; źródło: materiały organizatora 

Warsztaty (np. wykonywania wagashi czy kiri-esą płatne i obowiązują na nie zapisy. Linki prowadzące do poszczególnych punktów programu, gdzie znajdują się informacje na temat ceny i zgłaszania udziału można znaleźć na facebookowym wydarzeniu Bunkasai Jesienny Festiwal Sztuk Jesiennych

Impreza jest objęta honorowym patronatem Ambasad​y Japonii ​​w ​​Polsce, Instytutu ​​Edukacji​​ Artystycznej ​​Akademii ​​Pedagogiki ​​Specjalnej ​​w Warszawie oraz Polskiego ​​Instytutu ​​Studiów ​​nad ​​Sztuką ​​Świata. 

ŹRÓDŁA

strona wydarzenia na Facebooku
facebookowy profil Bunkasai - Jesienny Festiwal Sztuk Japońskich
jisho.org
ichigo.pl
informacja organizatora

POLECANE WYDARZENIA

Konkurs

"Sen o Japonii" dla dzieci i młodzieży

Cała Polska

Koncerty

Koncert zespołu Sehno

Lublin, Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”, ul. Judyma 2a

PATRONUJEMY

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy