Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

Kultura CIAŁO, INSTALACJA I RYTUAŁ. WARSZTAT BUTOH I CEREMONIA HERBATY

Zdjęcie promujące wydarzenie; źródło: Materiały organizatora

Warszawa, Służewski Dom Kultury, ul. Jana Sebastian Bacha 15

Data wydarzenia: 17.09.2019 - 20.09.2019
Opracowanie: Krystian Karolak

Teatr Limen Butoh zaprasza na warsztaty i performans, które poprowadzi Yumi Umiumare.

Warsztaty, które odbędą się w dniach 17 – 20 września br. w godz. 18:00 – 21:00, będą wprowadzeniem do filozofii i metody butoh, a także japońskiej ceremonii herbacianej. Prowadząca wydarzenie będzie wspierać uczestników w poszukiwaniu własnych unikalnych rytuałów i „autentycznego” ruchu. Podczas pracy nad osobistymi narracjami, obrazami, poezją abstrakcyjną i przedmiotami, uczestnicy zostaną poprowadzeni do stworzenia własnego wyobrażonego świata artystycznej instalacji performatywnej. W ramach warsztatu oraz performasu weźmie udział również Adam Sōmu Wojciński – nauczyciel drogi herbaty i performer. Warsztaty są otwarte dla wszystkich i nie są wymagane wczesniejsze doświadczenia taneczne, bądź w zakresie performansu. 

Koszt udziału w wydarzeniu wynosi: 300 zł (przy wpłacie zadatku 100 zł do 9 września br.), 350 zł (przy wpłacie zadatku w terminie późniejszym) lub 370 zł (wniesienie opłaty na miejscu). Zapisy należy dokonywać m.in. za pośrednictwem adresu email: limenbutoh@wp.pl.

Istnieje też możliwość wzięcia udziału w performansie z serii PopUp Tearoom, który odbędzie się 21 września br. w ramach Światowego Dnia Pokoju w Służewskim Domu Kultury w Warszawie.

Yumi Umiumare – urodzona w Hyōgo w Japonii Yumi jest uznaną tancerką butoh i choreografką z Australii. Od 25 lat tworzy swój charakterystyczny styl, a jej prace są znane z wywoływania silnych emocji i poruszania tematu tożsamości kulturowych. Prace Yumi były pokazywane na wielu festiwalach oraz w produkcjach tanecznych, teatralnych i filmowych w Australii, Japonii, Europie, Nowej Zelandii, Azji Południowo-Wschodniej i Ameryce Południowej, a także spotkały się z uznaniem krytyki i zdobyły kilka nagród australijskiego Green Room. Jako choreografka, Yumi współpracowała w wielu społecznie zaangażowanych projektach teatralnymi w Australii ze społecznościami Aborygenów, społecznościami uchodźców, grupami różnorodnymi kulturowo oraz niepełnosprawnymi. Yumi jest stypendystką Australian Council (2015 – 2016) i laureatką nagrody Green Room Awards Geoffrey Milne Memorial Award za jej wkład we współczesną i eksperymentalną sztukę performansu. Jej seria PopUp Tearoom była wykonywana w ponad 20 miejscach, w tym w Australii, Japonii, Niemczech, Czechach, Włoszech, Malezji, Filipinach, Timorze Wschodnim i Hongkongu. Yumi jest obecnie dyrektorem artystycznym festiwalu ButohOUT! w Melbourne.

ŹRÓDŁA

Materiały organizatora

POLECANE WYDARZENIA

PATRONUJEMY

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy