Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

Kultura [PATRONAT] JAPOŃSKIE INSPIRACJE DLA SENIORÓW

Grafika promująca wydarzenie; źródło: Materiały organizatora

Warszawa, Fundacja Pompka, ul. Narbutta 46/48 lok. 51

Data wydarzenia: 26.07.2021 - 26.09.2021
Opracowanie: Krystian Karolak

Od lipca do końca września w Butohsferze w Warszawie odbywają się bezpłatne warsztaty dla seniorów inspirowane kulturą Japonii.

Wydarzenie organizowane przez Fundację Pompka potrwa do 26 września br. Wstęp jest wolny. Proponowane zajęcia to m.in. nie wymagające dużo czasu ani materiałów figurki origami, które dostarczają rozrywki ale też wymaga koncentracji i uwagi, dōbutsu shōgi – rozrywka strategiczna i ćwiczenie wyobraźni oraz praca z ruchem i emocjami w tańcu butoh czy nauka śpiewania japońskich piosenek. Podczas warsztatów przedstawiane są też podstawowe fakty z historii Japonii i dziedziny, której poświęcone są zajęcia. W weekendy 28/29 sierpnia i 25/26 września zorganizowane będą „Dni Otwarte”.

Uczestnicy projektu będą mogli zaprosić bliskich na pokaz efektów pracy czy świeżo zdobytych umiejętności. Obecne będą osoby prowadzące warsztaty: Ewa Kozłowska (origami, piosenka), Grzegorz Adaszewski (będzie można zagrać w dōbutsu shōgi), Anita Zdrojewska (taniec), Renata Wódkowska (yukata, furoshiki), dzięki Kazuyi Kuramochiemu i Emily Kitabatake uczestnicy poznają potrawy zdrowej kuchni japońskiej, w ramach współpracy partnerskiej, będzie można porozmawiać też z Pauliną Płatkowską, autorką książek wydanych przez wydawnictwo Silver czy z psycholożkami ze stowarzyszenia Syntonia – Ewą Drop i Izabelą Cymer.

Chcieliśmy by były to spotkania odkrywające przed naszymi gośćmi różne aspekty kultury japońskiej. Takie, by każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Lipiec za nami i cieszę się, że coraz więcej osób dowiaduje się o tej inicjatywie – mówi inicjatorka projektu, Anita Zdrojewska. Jestem pewna, że ciekawe tematy, praca twórcza i szlachetna rywalizacja to doskonała okoliczność do rozwijania ukrytych zasobów i wzajemnych inspiracji.

Kalendarz spotkań (godz. 11:00 – 13:00)

Sierpień

Origami – 05.08.

Dōbutsu shōgi – 12.08.

Piosenka – 19.08.

Ćwiczenia z elementami tańca butoh – 26.08.

Dni Otwarte – 28.09. i 29.08.

Wrzesień

Origami – 1.09. i 2.09.

Piosenka – 8.09. i 9.09.

Dōbutsu shōgi – 15.09. i 16.09.

Ćwiczenia z elementami tańca butoh – 22.09. i 23.09.

Dni Otwarte – 25.09. i 26.09.

Plakat wydarzenia; źródło: Materiały organizatorów

ŹRÓDŁA

Materiały prasowe

POLECANE WYDARZENIA

Wystawy

Wystawa „Kimono – forma, wzór, rzecz do noszenia”

Toruń, Muzeum Sztuki Dalekiego Wschodu w Kamienicy pod Gwiazdą, Rynek Staromiejski 35

PATRONUJEMY

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy