Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

Kultura B.A.K.A. Y2K13

B.A.K.A.

Wrocław, XV Liceum Ogólnokształcące

Data wydarzenia: 09.11.2013 - 10.11.2013

Japonia Online ma ogromną przyjemność zaprosić wszystkich na konwent B.A.K.A. 2013

Na długi, listopadowy weekend zapraszamy do Wrocławia!

W dniach 9-10 listopada 2013 na terenie Liceum Ogólnokształcącego Nr XV przy ul. Wojrowickiej 58 odbędzie się kolejna B.A.K.A. Czyli spotkanie entuzjastów kultury Japonii pod wieloma jej względami.

Jest to wyjątkowa edycja, gdyż konwent odbędzie się już po raz dziesiąty! Organizatorzy zapewniają, że na samym konwencie czeka moc atrakcji od prelekcji, poprzez warsztaty, projekcje anime po turnieje i konkursy. Nie zabraknie oczywiście gier ruchowych, planszowych, konsolowych czy retro (w tym roku poza starymi PCtami czekać będą również dawne konsole). Jeżeli jesteście zainteresowani współtworzeniem konwent: zgłoś atrakcje, zostań helperem czy twórcą oprawy graficznej.

Japonia-Online bardzo gorąco zachęca wszystkich czytelników do wybrania się na konwent B.A.K.A., czyli Bardzo Atrakcyjny Konwent Anime, nad którym obejmujemy patronat medialny! Jak to zwykle na konwentach, mnóstwo wspaniałej zabawy, fantastyczni ludzie, dziesiątki atrakcji oraz konkursy z ciekawymi nagrodami. Organizatorzy ciężko pracowali, aby każdy miłośnik popkultury japońskiej znalazł coś dla siebie. Już sama konwencja wydarzenia jest bardzo ciekawa, gdyż prezentuje unikalny dla japońskiego społeczeństwa styl dzielnicy Tokio - Harajuku. A jeżeli nic Wam to nie mówi, to tym bardziej zajrzyjcie na stronę konwentu! Serdecznie zapraszamy!

Ze strony konwentu:

Tegoroczna edycja przyjęła konwencję szkolną oraz harajuku.

Temat szkolny został wybrany już kilka dni po zeszłorocznej Bace – wybrała go część helperów, którzy zostali i pomagali nam do samego końca konwentu :) Taka forma wybierania konwencji bardzo nam się spodobała :) Postanowiliśmy więc, że to helperzy będą mieli istotny wpływ na konwencję każdej następnej edycji konwentu! Jeżeli, więc chcecie mieć swój wkład w konwencję następnej edycji – zapraszamy serdecznie do pełnienia funkcji helpera na tegorocznej edycji konwentu B.A.K.A. :) Druga część konwencji została wybrana przez organizatorów, przewijała się przez propozycje już od 2011 roku.

Chcesz stać się częścią konwencji oraz tworzyć z nami konwent? Zachęcamy serdecznie do przebrania się pod kątem jednej z naszych konwencji! Masz do wyboru wszystko związane ze szkołą oraz harajuku.

Konwencja szkolna – szkoła to nie tylko uczniowie w mundurkach czy nauczyciele zwykłych przedmiotów jak nauczyciel historii :) Pamiętaj o Pani woźnej, nauczycielach WFu w sportowych ciuszkach, Pani Dyrektor czy (osobie trzymającej realną władzę w szkole) Pani z sekretariatu ;) Pielęgniarka szkolna czy dentystka? A może Pani bibliotekarka… Opcji masz naprawdę masę, postaw na kreatywność!

Harajuku – dzielnica Tokio usytuowana pomiędzy dzielnicami Shinjuku i Shibuya. Swoiste centrum mody i kultury, miejsce łączenia się różnych stylów. W każdy weekend spotkasz tam tłumy poprzebieranych nastolatków. Od postacie z mangi czy anime poprzez wszelakie subkultury, gwiazdy muzyki czy Lolity – masa inspiracji na przebieranki. Jest to styl życia i sposób ubierania. Każdy chce być na swój sposób oryginalny i wyjątkowy, przez co każdy sam komponuje swoje ubranie czerpiąc inspirację z obserwacji innych, szyjąc samemu oraz kupując drogie ubrania w limitowanym nakładzie projektowane przez mniej lub bardziej znanych projektantów. Istne szaleństwo kolorów, stylów i natłoku :) Każdy przeglądając zdjęcia po wyszukaniu grafik z harajuku skomponuje coś z rzeczy w swojej szafie. Daj porwać się szaleństwu!

ŹRÓDŁA

Storna konwentu
Facebook - strona wydarzenia

POLECANE WYDARZENIA

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy