Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

O kraju TRZĘSIENIE ZIEMI W JAPONII - O MAGNITUDZIE 6,3

Japońska Agencja Meteorologiczna

13.04.2013 | 11:39

Co najmniej 24 osoby zostały ranne. Brak doniesień o ofiarach śmiertelnych.

W sobotę rano w Japonii odnotowano trzęsienie ziemi o magnitudzie 6,3. Jak podaje Gazeta.pl:

"Według japońskiej agencji meteorologicznej, epicentrum wstrząsów znajdowało się na wyspie Awaji położonej na południe od Kobe, w zachodniej części wyspy Honsiu, na głębokości ok. 15 km."


Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/swiat/news-silne-trzesienie-ziemi-w-japonii,nId,955036?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Nie odnotowano ofiar, jednak policja poinformowała, że co najmniej 24 osoby zostały ranne, w tym 7 ciężko. Ranni to przeważnie osoby starsze, które jak naszybciej chciały opuścić budynki.

Nie wysłano ostrzeżenia przed falą tsunami. Na chwilę wstrzymano funkcjonowanie lotniska Kansai i pociągów. Wstrząsy nie uszkodziły natomiast elektrowni Ikata, znajdującej się w regionie.

Jak podaje Wirtualna Polska, pracownik biura lotnictwa w Osace, pomylił się i zamiast informacji o trzęsieniu ziemi, wysłał do 87 instytucji pilną informację o wystrzeleniu północnokoreańskiej rakiety...

Osobom znającym jezyk japoński, polecamy też stronę Japońskiej Agencji Meteorologicznej, na któej znajdziecie więcej informacji na temat tego trzęsienia.

ŹRÓDŁA

Japońska Agencja Meteorologiczna
Wirtualna Polska
Gazeta.pl
Interia.pl
TVP Info

TAGI:

trzęsienie ziemi  

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy