Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

O kraju 5 JAPOŃSKICH PARKÓW ROZRYWKI, KTÓRE TRZEBA ODWIEDZIĆ!

Theme Park View

22.04.2014 | 14:47
Autor: Joanna Pawłowicz

Przejażdżki na roller-coasterach, wata cukrowa i domy strachów to gwarancja całodniowej dobrej zabawy. Jakie są więc najlepsze parki rozrywki, które warto odwiedzić będąc w Japonii?

Tokyo Disneyland

Nie trzeba chyba tłumaczyć, że Disneyland to miejsce, w którym doskonale znane nam postaci z bajek Walta Disney'a ożywają i wywołują uśmiechy na dziecięcych twarzach. Tokijski Disneyland otwarty został w 1983 roku jako pierwszy taki park poza terytorium Stanów Zjednoczonych. Wzorowany na tych z Kalifornii i Florydy, tokijski Disneyland podzielony jest na 7 krain.


Źródło: http://blog.asiahotels.com

Całodniową zabawę rozpocząć można więc od wizyty w World's Bazaar, alejce przepełnionej sklepikami i restauracjami. Kamienice po obu stronach ulicy przypominają amerykańskie zabudowania z XX wieku.

Idąc dalej, oczom gości ukazuje się Tomorrowland – miejsce, które wybiega w przyszłość. Znaleźć tam można atrakcje związane z najnowszymi technologiami i podróżami kosmicznymi. Niektórzy z pewnością będą mieli okazję zobaczyć samego Buzza Astrala, strażnika kosmosu z bajki Toy Story.

W Toontown swoich gości przywita Myszka Miki, a Kaczor Donald chętnie oprowadzi po okolicy. To tutaj najmłodsi będą mieli okazję przejechać się na karuzelach czy małych roller-coasterach.


Źródło: http://blog.newscom.com

Fanom tradycyjnych animacji Disneya, takich jak Piotruś Pan, Królewna Śnieżka czy Kubuś Puchatek, na pewno spodoba się Fantasyland. Tutaj też znajduje się słynny zamek Kopciuszka, który stanowi centrum parku.


Źródło: http://traveljapanblog.com

Adventureland z kolei oferuje dawkę adrenaliny dla osób żądnych przygód. Tutaj można odbyć przeprawę przez rzekę przecinającą gęstą dżunglę, bądź wdać się w pojedynek z piratami z Karaibów.


Źródło: thedisneyparks.tumblr.com

Tokyo Disney Sea

Tokyo Disney Sea wchodzi w skład Tokyo Disney Resort. Podobnie jak tradycyjny park, jego morski odpowiednik podzielony jest na 7 krain, inspirowanych różnymi mitami i legendami związanymi z morzem. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, jednakże atrakcje skierowane są tu dla nieco starszych turystów. Znaleźć tu można więcej dobrych restauracji, w których uraczyć się można alkoholem, a który nie jest sprzedawany w sąsiadującym parku.


Źródło: http://www.disneydrawingboard.com

Zwiedzanie Tokyo Disney Sea rozpoczyna się od wizyty w Śródziemnomorskiej Przystani, stylizowanej na włoskie miasto portowe. Przechadzając się wąskimi uliczkami licznie poprzecinanymi kanałami po których pływają gondole, można poczuć się jak w Wenecji. Odbywają się tu również codzienne pokazy wodnych fontann.

Idąc dalej trafić można na Wyspę Tajemnic rodem wyrwaną z kart powieści Juliusza Verna. Można tu zbadać głębię oceanu w łodzi podwodnej kapitana Nemo, bądź odbyć podróż do wnętrza ziemi.

W Zatoce Syren spotkać można czerwonowłosą małą syrenkę – Arielkę. Ta część wodnego parku skierowana jest dla młodszych gości.
Na Arabskim Wybrzeżu, gdzie króluje Alladyn, poczuć można klimat baśni tysiąca i jednej nocy. Odbywają się tu również pokazy magii przeprowadzane przez niebieskiego Dżina. Śmiałkowie mogą również udać się w morską podróż z Sindbadem.


Źródło: http://www.jtcent.com

Osoby poszukujące większej dawki adrenaliny powinny odwiedzić Deltę Zagubionej Rzeki. Tam, w scenerii niczym z filmów o Indiana Jonesie eksplorować można południowoamerykańskie ruiny świątyń, czy przejechać się na roller-coasterze.

Dla tych, którzy pragną poczuć klimat Ameryki z początku XX wieku odpowiednim miejscem będzie American Waterfront. Istnieje tu możliwość wejścia na pokład statku parowego S. S. Columbia przypominającego słynnego Titanica.


Źródło: www.tdrfan.com

Weekendy, święta narodowe oraz wakacje szkolne to okresy, podczas których ilość osób odwiedzających Disneyland jest największa. Warto więc wcześniej przemyśleć dzień swojej wizyty, aby uniknąć nieprzyjemnego tłumu i długich kolejek.

Zarówno Disneyland jak i Disney Sea World otwarte są codziennie od 9 do 22. Jednodniowy bilet wstępu do jednego parku dla osoby dorosłej kosztuje 6200 jenów (ok 185 zł*). Ceny jednak różnią się w zależności od tego, ile dni i ile parków zamierza się zobaczyć. Warto również sprawdzić aktualne promocje na oficjalnej stronie.

Aby dostać się do Disney Resort należy w Tokio wsiąść do jednego z licznych pociągów kursujących do stacji Maihama (np. linie JR Keio czy JR Musashino).

Universal Studios Japan

Park ten jest pierwszym parkiem Universal Studios wybudowanym w Azji. Otwarty został w 2001 roku w Osace. Jest drugim najczęściej odwiedzanym parkiem rozrywki w Japonii, po Disney Resort.


Źródło: fiuzu.com

Universal Studios Japan podzielony jest na 9 sektorów. Są to kolejno: Nowy Jork, Hollywood, San Francisco, Park Jurajski, Snoopy Studios, Aleja Mody Hello Kitty, Strefa Zabawy Ulicy Sezamkowej, Laguna, Wodny Świat i Wioska Przyjaźni.

W parku, oprócz wielu atrakcji takich jak karuzele i roller-coastery, spotkać można ulubione postaci z filmów produkcji Universal Studios. Jest więc Spiderman, Shrek, Elmo i Snoopy.


Źródło: en.wikipedia.org

W tym roku otwarty zostanie kolejny, pełen magii sektor - The Wizarding World of Harry Potter. Wzorowany na parkach w Orlando i Hollywood, oferować będzie jedną z głównych atrakcji, o nazwie „Harry Potter i Zakazana Przygoda”, czyli przejażdżkę kolejką przez scenerie znane z serii o młodym czarodzieju. Goście parku będą mogli zobaczyć więc Hogwart, boisko Quiddicha, poczuć chłód dementorów, spędzić chwilę w Zakazanym Lesie, a nawet odwiedzić Komnatę Tajemnic.


Źródło: everythinghapa.com

W sezonie park otwarty jest codziennie od 9 do 21. Jednodniowy bilet wstępu dla osoby dorosłej kosztuje 6790 jenów (ok. 205 zł*). Możliwe kombinacje i aktualne ceny odnaleźć można na oficjalnej stronie parku.

Do parku dostać się można zarówno autobusem, pociągiem jak i promem, który kursuje pomiędzy osakijskim Akwarium a Universal Studios Japan.

Fuji-Q Highland

Ulokowany u stóp góry Fuji park rozrywki jest jednym z najpopularniejszych w Japonii. Słynie z szaleńczych roller-coasterów i atrakcji związanych z postaciami z anime. Aby utrzymać wysoką pozycję wśród tego typu rozrywek w Japonii, w parku otwierane są coraz to nowe atrakcje, a co kilka lat kolejne roller-coastery biją rekordy Guinessa.


Źródło: Japan Guide

W parku znajdują się obecnie 4 słynne roller-coastery. Osoby, którym niestraszna szybka jazda (do 170 km/h), nagłe zmiany kierunku, swobodne spadanie, jazda do góry nogami i obroty o 360 stopni, na pewno nie będą zawiedzione.


Źródło: bakapad.com

Oprócz tego w Fuji-Q odwiedzić można również dwa domy strachów. Nawiedzony Szpital jest drugą tego typu największą atrakcją na świecie. Tam nawet osoby o mocnych nerwach mogą wpaść w panikę, w popłochu szukając ucieczki. Cała zabawa polega na przejściu przez budynek pogrążony w ciemnościach posiłkując się jedynie nikłym światłem latarki. Z zakamarków co chwila wynurzają się zakrwawione postaci co przyprawić może o szybkie bicie serca. Po drodze znajduje się kilka wyjść awaryjnych dla osób, które ze strachu nie są w stanie iść dalej.


Źrodło: kitsuneverse.blogspot.com

Młodsi goście również znajdą w parku coś dla siebie. Znajdują się tu atrakcje bazujące na filmach anime, np. Dom Strachów Ge Ge Ge no Kitaro.

Po całym dniu rozrywki pełnej wysokiego poziomu adrenaliny, wychodząc z parku udać się można do spa, gdzie spoglądając na górę Fuji oddać się można relaksacji. Nieopodal parku znajduje się również onsen, oferujący łaźnie zewnętrzne oraz wewnętrzne. Osoby chcące nacieszyć oko udać się mogą do Fujiyama Museum znajdującego się na terenie parku. W muzeum znajdują się obrazy przedstawiające górę Fuji, a osoby posiadające bilet zapewniający nieograniczoną liczbę wstępów na atrakcje zwiedzić je mogą za darmo.


Źródło: japan-articles.japanican.com

Park otwarty jest codziennie (za wyjątkiem niewielkiej liczby świąt) od 9 do 17. Za bilet na nieograniczoną zabawę w Fuji-Q Highland osoba dorosła zapłaci 5000 jenów (ok. 150 zł*). Z Tokio do parku dostać się można zarówno pociągiem jak i autobusem.

Tobu World Square

Jest to park tematyczny, w którym znajdują się repliki słynnych budowli z całego świata. Mieści się w prefekturze Tochigi, nieopodal onsenu Kinugawa. Modele wybudowane są tam w skali 1:25 i przedstawiają nie tylko starożytne budowle czy budynki znajdujące się na liście UNESCO, ale też pociągi, samochody czy miniaturowych ludzi. Ogrody otaczające budynki zmieniają się wraz z porami roku.

Park podzielony jest na strefy odpowiadające rożnym miejscom na świecie. Zwiedzanie rozpoczyna się od części japońskiej. Goście zobaczyć mogą liczne kulturowo znaczące budynki, np. świątynie z Kioto, zamek Himeji czy Todaiji.


Źródło: flickr.com

Następna jest strefa azjatycka, która przenosi gości do Korei, Indii i Chin. 


Źródło:http://ivan-penuhwarna.blogspot.com 

Największą i najbardziej zróżnicowaną częścią parku jest strefa europejska. Tam zobaczyć można zarówno antyczne dzieła takie jak Panteon czy Koloseum, a także bardziej nowoczesne konstrukcje, z Wieżą Eiffla. 


Źródło: http://rsandarino.blogspot.com

Sfinks w otoczeniu piramid króluje nad częścią egipską, a w części amerykańskiej zobaczyć można fragment Nowego Jorku, Biały Dom i wieże Word Trade Center.


Źródło: wikimapia.org


Źródło: http://commons.wikimedia.org

Park zamyka nowoczesna strefa japońska. Znajduje się tam między innymi replika fragmentu lotniska Narita, Tokyo Dome czy Tokyo Skytree.

Dodatkowo, w licznych sklepach na terenie parku zakupić można jedzenie i pamiątki z całego świata.

Park otwarty jest codziennie od 9:00 do 17:00 w okresie letnim oraz od 9:30 do 16:00 w okresie zimowym. Bilet wstępu dla osoby dorosłej kosztuje 2500 jenów (ok. 75 zł*), jednak istnieje możliwość zakupu biletu w cenie 2200 jenów (ok. 65 zł*) w sklepach typu 7/11.

Do Tobu World Square najlepiej udać się pociągiem z Asakusy bądź Shinjuku. Park oddalony jest od Tokio o ok. 130 km. 

Lista parków rozrywki, które warto odwiedzić w Japonii jest znacznie dłuższa, niż wybrane powyżej przykłady. Rozmieszczone są w różnych częściach kraju, więc niezależnie od tego, w jakim miejscu się znajdujemy, każdy będzie w stanie znaleźć coś dla siebie.

*Przeliczenie na podstawie tabeli średniego kursu walut NBP z dnia 14.03.2014.

ŹRÓDŁA

Japan Guide
Japan Guide
Japan Guide
Japan Guide
Universal Studio Japan
Japan Guide
www.tobuws.co.jp
Tokyo Disney Resort

SYLWETKA AUTORA

TAGI:

Tokio   rozrywka   turystyka  

NASZE ARTYKUŁY

Serce Kiusiu – Fukuoka

NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY

Kitsune - japońskie lisy

Komu macha maneki-neko?

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy