Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

Kultura [PATRONAT] LUBELSKI FESTIWAL NEJIRO W KLIMACIE TANABATA

Plakat wydarzenia; źródło: materiały organizatora

03.07.2018 | 14:16
Opracowanie: Łukasz Bielak

Po raz dziewiąty stowarzyszenie „Cytadela Syriusza” zaprasza na festiwal kultury japońskiej Nejiro. W tym roku w klimacie święta Tanabata.

Już od dziwięciu lat Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki „Cytadela Syriusza” organizuje Festiwal Kultury Japońskiej Nejiro. Tak, jak w poprzednich latach wybrano motyw przewodni dla tego wydarzenia, którym w tym roku będzie Tanabata.

Tanabata jest to japońskie święto związane z legendą dwóch gwiazd: Altair i Wega. Według niej gwiazdy te to para kochanków mogących spotkać się tylko raz do roku. Ten dzień przypada na 7 lipca, kiedy Altair i Wega zbliżają się do siebie. Zgodnie z japońską tradycją jest to dzień spełniających się życzeń. Aby tak się stało, należy swoje życzenie zapisać na kawałku papieru tanzaku i przyczepić do pędu bambusa.

Jak podają organizatorzy:

Dziewiąta edycja Nejiro, zabierze nas w samo serce święta Tanabata – tradycyjnego japońskiego festiwalu, stworzonego na cześć mitycznych kochanków.

W tym roku, pragniemy nie tylko odtworzyć japoński festiwal, ale także tchnąć w niego nieco świeżego powiewu i przedstawić w bardziej współczesnym wydaniu. Stanie się to za sprawą naszych festiwalowych idolek, których kreacje zostały stworzone specjalnie na potrzeby Nejiro. Będą one sercem tegorocznego festiwalu, które zabije z całą swoją siłą podczas wyjątkowego koncertu, jaki gwiazdy z zespołu Sankyu dadzą w jego kulminacyjnym momencie.

W ofercie tegorocznej edycji do dyspozycji uczestników oddane zostanie 13 sal, w których prowadzone będą prelekcje, pokazy, konkursy oraz dyskusje. I tak w Sali Widowiskowej odbędzie się między innymi pokaz strojów fanowskich (cosplay) i koncert tematycznie ubranych idolek. W Sali Artystycznej Mariusz Gosławski zaprezentuje kaligrafię, malarstwo sumi-e oraz body art. Grupa Nanokarin przeprowadzi z uczestnikami warsztaty dubbingu w Sali NanoKarrin. W innych pomieszczeniach będzie można rozerwać się, grając w planszówki lub gry komputerowe, popląsać na parkiecie w rytm muzyki, a także zaśpiewać ze znajomymi.

Wszystkich zainteresowanych festiwalem zapraszamy do Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie przy ulicy Bursaki 12. Festiwal startuje w piątek, 6 lipca 2018 o godzinie 14:00 i potrwa do niedzieli, 8 lipca do godziny 14:00.

Ceny biletów na poszczególne dni: piątek – 25 zł, sobota – 35 zł i niedziela – 20 zł. Karnet na cały weekend dostępny jest w cenie 50 złotych.

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

ŹRÓDŁA

Japonia-Online
Strona festiwalu
Program festiwalu

TAGI:

Polska-Japonia   festiwal  

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

PATRONUJEMY

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy