Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

Kultura [PATRONAT] NIESPOKOJNA PSYCHIKA LUDZKA

Okładka książki; źródło: Wydawnictwo Kwiaty Orientu

28.08.2018 | 17:36
Opracowanie: Krystian Karolak

„Dziecko z ziemi” Fuminoriego Nakamury to melancholijna opowieść, która pozwala czytelnikowi wniknąć w niespokojną psychikę młodego człowieka.

Nakładem wydawnictwa Kwiaty Orientu 1 września br. premierę będzie mieć książka „Dziecko z ziemi” Fuminoriego Nakamury. Historia, przedstawiona przez zwycięzcę nagrody im. Akutagawy, koncentruje się na cynicznym narratorze pozbawionym imienia, który postanawia rzucić pracę sprzedawcy i zostać taksówkarzem w Tokio. Pewnego dnia wdaje się w walkę z grupą motocyklistów, w wyniku której zostaje mocno pobity. Na tym nie kończą się jednak niespodzianki zdradzające przeszłość głównego bohatera. Można dowiedzieć się później, że jego ojciec nadal żyje, a on sam zaczyna rozmyślać nad tym, jak wyglądałoby jego życie, gdyby nie został porzucony przez rodziców. Z każdą przeczytaną stroną czytelnicy poznają więcej szczegółów o bohaterze, który staje się im coraz bliższy. Finałem powieści okazuje się wyjaśnienie znaczenia tytułu utworu.

Fuminori Nakamura urodził się 2 września 1977 roku w Tōkai, pref. Aichi. W 2000 roku ukończył Uniwersytet Fukushima. Dwa lata później za swoją debiutancką powieść „Jū” (The Gun) otrzymał nagrodę Shinchō dla Nowych Autorów. Jest także laureatem m.in. Nagrody dla Nowych Pisarzy im. Seijiego Nomy za „Shakō” (The Shade), Nagrody im. Kenzaburō Ōe za „Suri” (Pickpocket), a także wspomnianej nagrody im. Ryūnosuke Akutagawy („Dziecko z ziemi”).

ŹRÓDŁA

Wydawnictwo Kwiaty Orientu
Goodreads
Materiały prasowe

TAGI:

Tokio   literatura  

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

PATRONUJEMY

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy