Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

Kultura [PATRONAT] OPOWIEŚĆ O NALEŚNIKACH I ŻYCIU

Okładka książki; źródło: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego

20.09.2018 | 09:22
Opracowanie: Krystian Karolak

Już w październiku nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Jagiellońskiego opublikowana zostanie książka Duriana Sukegawy zatytułowana „Kwiat wiśni i czerwona fasola”. To kolejna pozycja z Serii z Żurawiem.

„Kwiat wiśni i czerwona fasola” to opowieść koncentrująca się na Sentaro, chłopaku nieposiadającym żadnego wykształcenia, który mając za sobą trudną przeszłość oraz pogrzebane marzenia o byciu pisarzem, postanawia podjąć pracę w sklepiku oferującym dorayaki (tradycyjne naleśniki nadziewane pastą z czerwonej fasoli). Okazuje się jednak, że nie wszystko idzie tak, jak powinno i klienci niezbyt często kupują słodkości. Wraz z przekroczeniem progu sklepu przez staruszkę imieniem Tokue wszystko ulega diametralnej zmianie. Przekazuje ona Sentaro sposób na przygotowanie doskonałego farszu do dorayaki, a jej talent kulinarny oraz mądrość odmieniają życie nieszczęśliwego chłopaka. Ich relacja zostanie wystawiona na próbę wraz z pojawieniem się społecznych uprzedzeń i przeciwności losu. Za ich sprawą bohaterowie będą zmuszeni zadać sobie pytanie o to, co jest w życiu najważniejsze. Dziennik „Japonia-Online” ma przyjemność objąć publikację patronatem medialnym. Na podstawie książki powstał film w reżyserii Naomi Kawase pod tym samym tytułem.

Durian Sukegawa jest absolwentem filozofii orientalnej na Uniwersytecie Waseda, obecnie mieszka w Tokio. We wczesnych latach 90. pracował jako reporter w Kambodży i Berlinie. Jest autorem licznych esejów, książek, a także scenariuszy filmowych i telewizyjnych.

ŹRÓDŁA

Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego

TAGI:

literatura   przepis kulinarny  

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

PATRONUJEMY

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy